Jak může AR pomoci? Díky chytrým brýlím.

Technologie jsou mocný nástroj, a jsou určené lidem pomáhat v různých směrech. Takové chytré brýle nemusí fungovat pouze v průmyslu, nebo obchodě. Mohou pomoci neslyšícím lidem, zapojit se do hovoru.

Chytré brýle dokáží zpracovávat audio podněty a převést je do textu. Dnešní AI již převádí angličtinu „speech to text“ zcela běžně. Čeština je pro AI o něco komplikovanější, ale i u nás jsou již první vlaštovky, který převod řeči na text testují a zpracovávají.

 

 

Icebreakers_neslyšící

V chytrých brýlích se pak jednoduše neslyšícímu uživateli zobrazí mluvený text přímo na displeji brýlí. Nemusí nahlížet do mobilu, nebo tabletu, kteréžto technologie již speech to text zpracovávat umí. Může plynule reagovat na přijaté informace a přitom se dívat na partnera. Text vidí přímo v zorném poli.

Chytré brýle mohou pomoci studentům ve školách, kterým handicap velmi ztěžuje vzdělávání. Porozumění mluveného výkladu by pomohlo v rychlejším pochopení a vstřebání učiva.

Chytré brýle mohou také varovat neslyšícího před nebezpečím. Hlasité tóny jako je klakson, siréna nebo křik, zaznamenají a upozorní uživatele na nebezpečí.

Bohužel žádný z výrobců se ještě nepustil do masové výroby, a pravděpodobně zásadním problémem může být doposud dost vysoká cena.

Smart glasses