Inspirace ze Španělska, třeba pro České dráhy

ADIF, Španělský provozovatel veřejné železniční dopravy, je státní organizace spravující národní železniční síť ve Španělsku. A právě tato společnost, ekvivalent našich Českých drah, si vybrala firmu Virtualware, aby jim vytvořila novou generaci tréninkových simulátorů virtuální reality, pro železniční infrastrukturu, výstavbu a údržbu.

 

Společnost ADIF, se zavázala inovovat a zlepšovat své školicí procesy, a investuje téměř milion eur do transformace svých simulačních modulů. Využívá technologii virtuální reality jako základ k nastavení nových standardů vzdělávacího programu pro své zaměstnance. Společnost se také rozhodla postavit 250 m2 velkou tréninkovou místnost ve Valencii, právě pro simulace ve virtuální realitě. Bude se jednat o nejmodernější centrum pro vedení a zlepšování tréninkových procesů v realistických pohlcujících prostředích (virtuální a rozšířená realita) pro větší množství uživatelů.

 

ADIF, správce železniční infrastruktury, je státní společnost spadající pod ministerstvo dopravy a městské agendy. Jejich posláním je rozšiřovat španělský železniční systém prostřednictvím rozvoje a správy bezpečné, efektivní a udržitelné infrastruktury, podle nejvyšších standardů kvality z hlediska životního prostředí. ADIF se řídí myšlenkou sociální odpovědnosti a oddanosti veřejnosti.

Tato obří inovace ve státní sféře Španělska nás okamžitě přivedla na otázku, kdy se budou takové inovace zavádět i u nás, v Česku. Náš národní dopravce by zasluhoval vyšší prestiž než aktuálně má. Využití moderních technologií k provozu, školení, vzdělávání, BOZP a spol, by mohlo onu ztracenou prestiž vrátit.

Zdroj článku zde.

vlaková doprava